niedziela, 16 października 2016

Rywalki


Tytuł: Rywalki      
Tytuł oryginalny: Selection
Autor: Kiera Cass
Wydawnictwo: Jaguar
Ilość stron: 336


Tytuł: Elita
Tytuł oryginalny: The Elita                                   Autor: Kiera Cass
Wydawnictwo: Jaguar
Ilość stron: 328

Tytuł: Jedyna
Tytuł oryginalny: The One
Autor: Kiera Cass
Wydawnictwo: Jaguar
Ilość stron: 336
 Illea to państwo zbudowane na ruinach Ameryki po czwartej wojnie światowej. W całym kraju obowiązuje podział klasowy od Jedynki -rodziny królewskiej do Ósemki- bezdomnych. Jedynki, Dwójki i Trójki żyją w dostatku natomiast wraz z niższą klasą mieszkańcy muszą każdego dnia martwić się o brak jedzenia. Nadszedł czas by książę Maxon znalazł żonę i przyszłą księżniczkę dla swoich poddanych. Organizowane są Eliminacje w których 35 dziewczyn przybędzie do pałacu by walczyć o miłość lub w innych wypadkach o koronę. Do domu rodzinnego Americy Singer przychodzi list oznajmujący, że może ona przystąpić do Eliminacji. Dziewczyna nigdy nie marzyła o koronie, dlatego nie chciała brać w nich udział. Była także druga sprawa, która ją przed tym powstrzymywała. Ukrywana przez 2 lata miłość. Namawiana przez ukochanego i rodzinę nastolatka zgłasza się do rywalizacji. Ku zaskoczeniu wszystkich Mer zostaje przyjęta i razem z 34 innych dziewczyn przeprowadza się do pałacu, gdzie poznaje prawdziwego Maxona i z czasem zmienia zdanie co do jego osoby. Zauważa w nim przyjaciela.

 Mer przez trzy części serii co raz bardziej zbliża się do księcia oraz zostaje ulubienicą kraju. Lecz nic nie może być takie proste i kolorowe. W pałacu pojawia się jej dawna już miłość Aspen, obecny król nie toleruje dziewczyny, co pokazuje na każdym kroku utrudniając jej życie, a na domiar złego jest świadkiem wymierzenia kary cielesnej jej przyjaciółce. 
 
 America jednak nie poddaje się i dąży do celu nie zważając na przeciwności losu aby zdobyć najważniejszą nagrodę. Miłość.

 
 Opowieść jak z bajki w świecie gdzie nie wszystko jest kolorowe, a książę i przyszła księżniczka nie spotykają się przypadkiem i po pierwszym spojrzeniu w oczy zakochują się w sobie. Jest to zdecydowanie jedna z lepszych serii ,które czytałam.
                                  
                                 To nie będzie: „Żyli długo i szczęśliwie”.

                                          To będzie o wiele więcej.


Serie wydano w trzydziestu krajach. Powieści Kiery Cass to bestsellery „New York Timesa” 

1 komentarz:

  1. Uwielbiam tę serie książanek. Przeczytałam wszystkie. :)

    Serdecznie zapraszam Cię do mnie i zachęcam do czytania Liliana i tajemnica magicznej Gilardii. Jest to magiczna historia, która może zaskoczyć nie jedną osobę. Odległa nieco magiczna kraina,z której pochodzą, dziwne istoty istnieje naprawdę, a jej odkrycie staje się nieco problematyczne szczególnie dla Liliany, która jako główna bohaterka całego tego zamieszania dozna nie jednego szoku i zaskoczenia. Natomiast życie i jego zakamarki są jeszcze przed nią, a to, co zadecyduje, będzie miało wielki związek z jej przyszłością."
    Jeżeli lubisz książki fantasy lub te, co z przygodą są za pan brat, ta książka jest dla ciebie. Rozdziały będą pojawiać się systematycznie raz na tydzień. Mam nadzieję, że wpadniesz i Ci się spodoba ^.^ Pozdrawiam cieplutko i życzę miłego dnia. Buziaki x
    http://piorkiemlili-pomiedzywersami.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń