sobota, 22 października 2016

Kim jesteś Sky?

Tytuł: Kim jesteś Sky?
Tytuł oryginalny: Finding Sky
Autor: Joss Stirling
Wydawnictwo: Akapit Press
Ilość stron: 382
 
    Sky mimo swojego młodego wieku nie miała w życiu łatwo. W wieku 6 lat została porzucona na parkingu gdzie odnaleźli ją przypadkowi przechodni. Przez 4 lata dziewczynka pomieszkiwała u wielu rodzin, lecz jej nienaturalne zachowanie odstraszało wszystkich opiekunów w wyniku czego wracała do domu dziecka. W wieku 10 lat ta ciągła, nieprzyjemna rutyna została przerwana przez młode małżeństwo Sally i Simona, którzy pokochali Sky całym sercem i zapewnili jej w sobie oparcie.

     Rodzice nastolatki dostali dobrą ofertę pracy przez co rodzina wyprowadza się z deszczowego Richmond w Anglii do Kolorado w Stanach Zjednoczonych. Sky nie należała do otwartych osób, była raczej nieśmiała, a fascynujące w niej było jak potrafiła pogrążyć się w muzyce i przekazać dzięki niej swoje emocje.

     Gdy dziewczyna poznaje najmłodszego z rodziny miejscowych rozrabiaków Zeda Benedicta, można powiedzieć ,że całe jej już i tak niestabilnie emocjonalnie życie wywraca się o 360 stopni.
Dzięki chłopakowi zdaje sobie sprawę kim naprawdę jest. Pokazuje je świat o którego istnieniu nie miała pojęcia. Sawantów, darów, przeznaczonych i uczucia od którego uciekała tyle lat i najbardziej się go bała miłości.

     Zaczynając czytać tą książkę myślałam, że jest to lekki młodzieżowy romans. Wielkim zaskoczeniem było gdy okazało się, że jest to genialne pomieszanie fantasy, akcji i romansu w jednej książce.

                           Odnalezienie drugiej połowy nigdy nie było tak niebezpieczne.

4 komentarze:

 1. Hmm nie wiem, czy ten post ma być recenzją, czy przedstawieniem książki. Jeśli tym pierwszym to za dużo zdradzasz z treści, a za mało jest tu Twojej opinii :)
  Okładka tej książki jest urocza <3
  drewniany-most.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki wielkie za uwagi, na pewno odniosę się do nich w następnym wpisie :)

   Usuń
 2. Powiem ci tak... lubie książki tego typu, fnatasy z młodzieżową fabuła itp :0 Zachęciłaś mnie do przeczytania :) Wpadłem tu pospamować, ale post mnie zaciekawił :p
  Zapraszam Cię serdecznie na moje opowiadanie Beneath My Skin. Zagubiona w sobie, cicha, inna niż wszyscy - taka jest Michelle. Ciągnie za sobą bagaż doświadczeń, choć jest tylko uczennica liceum. Nie ma osoby, która by znała jej duszę, prawdziwą Michelle, którą skrywa głęboko pod skórą.
  Za to Matthew - on pod skórą ma najczarniejszy sekret. On boi sie własnych myśli, boi się samego siebie. Jedyną rzeczą którą w sobie oswoił jest samodestrukcja. Krew jest jego żywiołem, a zniszczenie rajem.
  Czy tych dwoje poskłada siebie nawzajem? Czy uratują samych siebie przed ich wewnętrznymi bestiami?

  http://beneathmyskinstory.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę,że Ci się spodobało i na pewno wpadnę na twój blog :D

   Usuń