niedziela, 11 czerwca 2017

J.K.Rowling, Evanna Lynch i jak książki mogą zmienić pogląd na świat

W ciągu ostatniego czasu miałam okazje przypomnieć sobie książki i filmy o Harrym Potterze przez co narodził mi się pomysł napisania krótkiego postu o tym jak powstał i co nieco o autorce serii dzięki której zaczęłam czytać oraz jak książki mogą pomóc człowiekowi w postrzeganiu świata.


Jak pewnie wielu z was wie J.K.Rowling podpisywała swoje dzieła inicjałami. Nie wszyscy jednak wiedzą, że K od Kathleen nie jest jednym z prawdziwych imion autorki, a dodane przez nią imię jej babci. Rozpoczęcie serii powstało tak naprawdę niespodziewanie i w dość zaskakujący sposób. Pisarka czekając na opóźniony pociąg zaczęła tworzyć postacie oraz zarys fabuły.

Kobieta może być wzorcem dla wielu osób. Cierpiała na depresję kliniczną, rozwiodła się oraz samotnie wychowywała córkę podczas pisania pierwszej części serii. Mimo tych wszystkich przykrych doświadczeń kobieta odniosła niesamowity sukces, a poprzez swoje dzieła choć w małym stopniu odmieniła życiem wielu młodych ludzi. Wierzę, że książki mogą zmienić coś w naszym życiu. Takie twierdzenie może być postrzegane jako bezsensowne i nieuzasadnione, jednak przeżywając to co bohaterzy książek które czytamy uczymy się tego jak wielką wagę mają uczucia w naszym życiu. Pani Rowling przez te wszystkie tomy pokazała nam jak wielka jest siła prawdziwej przyjaźni, co jest chyba najbardziej cenną rzeczą na świecie, bo nikt nie może być tak naprawdę szczęśliwy będąc samotnym.


Lecz co najważniejsze i co najbardziej zachwyca mnie w historii autorki to fakt, że prawdopodobnie przyczyniła się do wyzdrowienia Evanny Lynch. Aktorka będąc młoda napisała list do J.K.Rowling zdradzając, że jej największym marzeniem jest zagrać w filmie o Harrym Potterze. Pisarka odpisała jej, że jest to możliwe, ale najpierw musi przezwyciężyć anoreksje, co prawdopodobnie stało się jej motywacją. To kolejny dowód jak książki mogą zmienić życie, a nawet pomóc w ich ratowaniu.

Jestem ciekawa jaka jest wasza opinia i z chęcią czekam na nią w komentarzach <3  

16 komentarzy:

 1. Harry Potter to najważniejsza seria książek jakie dotąd czytałam, nauczyła mnie więcej nie z nie jeden szkolny podręcznik i czytałam ją już po kilka razy, a w przyszłości jeszcze na pewno do niej wrócę. ;)
  No i podziwiam Rowling za wymyślenie tak wspaniałej historii oraz odmienienie życia wielu osobom. :)
  Pozdrawiam!
  recenzjeklaudii.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie Harrego można czytać wiele razy i nigdy się nie znudzi <3

   Usuń
 2. dorastałam razem z Harrym, więc dla mnie zawsze będzie to jedna z ważniejszych serii, żadna inna jej nie dorówna. nie wiedziałam o historii Evanny :D pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Harry Potter" nigdy nie opuści mojej głowy, ani serduszka. Zawsze będę miała go w sobie i będę o nim pamiętała :D Historia autorki jest niezwykła i to, jak napisała całą serię jest wspaniałe :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam Harrego Pottera, po Twoim poście aż nabrałam ochoty na przeczytanie tej serii po raz kolejny <3

  Pozdrawiam!
  zaczytana-w-fantastyce.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet nie wiesz jak bardzo mnie to cieszy <3

   Usuń
 5. Kocham Harrego Pottera i chyba nigdy mi się nie znudzi :) Świetny pomysł na post!

  http://pomiedzyrozdzialami.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny post! A ja muszę wreszcie sięgnąć po Harrego 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie! Nie odpuszczę Ci tego, Olcia musisz przeczytać <3

   Usuń
 7. O kurczaki nie wiedziałam o tym, ale kocham filmową Lunę i cieszę się, że akurat ta aktorka została wybrana do odwzorowania jej roli. Harry Potter na zawsze pozostanie moją ulubioną serią książek i będę do niego wracać bez końca. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Przyznam się... nie czytałam Harrego :D (jeszcze :P )

  OdpowiedzUsuń