niedziela, 13 listopada 2016

Uratuj Mnie


Tytuł: Uratuj mnie
Tytuł oryginalny: Uratuj mnie
Autor: Anna Bellon
Wydawnictwo: OMG books
Ilość stron: 304

    Maia po śmierci brata odizolowała się od wszystkich. Z popularnej, lubianej przez wszystkich dziewczyny stała się "dziwadłem".
Kyler bez przerwy zmienia szkołę przez znanego ekonomistę jego ojca, z którego nie ma dobrych kontaktów. W nowym mieście nie zna dosłownie nikogo. Podczas jednej z przerw na lunch słyszy muzykę dobiegającą z jednej z sal. Jak się okazuje znajduje tam Maie i razem zaczynają śpiewać jakby byli w High Scholl Musical.
Chłopak nie odpuszczając zbliża się do dziewczyny z czego powstaje przyjaźń, a w przyszłości może i głębsze uczucie.


Grupa chłopaków zakłada zespół brakuje im tylko wokalisty. Ich problem rozwiązuje się gdy pojawia się Kyler wraz z Maią. W taki sposób młodzież z problemami ucieka od nieprzyjemnej rzeczywistości lub przeszłości. Wyrażają swoje emocje w muzyce, która zbliża ich do siebie.
W ten właśnie sposób powstaje The Last Regret.


Opowieść można powiedzieć, że jest banalna. Para nastolatków poznaje się podczas śpiewania wspólnie piosenki w szkole. Zaczynając czytać  tą pozycję wiedziałam tylko, że została ona wydana na podstawie opowieści publikowanej na wattpadzie. Pierwsze 150 stron tak mnie wciągnęły, że nie rozumiałam tych negatywnych opinii na temat tej książki. Przyznam jednak, że początek bardzo mnie zainteresował lecz koniec mnie najnormalniej w świecie nudził. Nie mówię jednak, że książka ta jest zła, ponieważ na pewno spodoba się osobą lubiącym czytać fan fiki i opowieści na wattpadzie. Z całego serca podziwiam Anne Bellon za odwagę, by wydać tą książkę, ponieważ trudno jest wyjść z publikacji w internecie na wyższy level. :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz