sobota, 12 listopada 2016

Złodziej Pioruna

Tytuł: Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy Tom I Złodziej Pioruna
Tytuł oryginalny: Percy Jackosn & The Olympians Book One The Lighting Thief
Autor: Rick Riordan
Wydawnictwo: Galeria Książki

Ilość stron: 360
  Książka opowiada o 12 letnim cierpiącym na dysleksje Percym Jacksonie.Świat Percego nie jest idealny. Jest zmuszony do częstej zmiany szkoły, mieszka w internacie, nie ma ojca, a mama,która stara się jak może mieszka z niewdzięcznym pijakiem i uzależnionym od pokera mężczyzną zwanym też ojczymem chłopaka.

  Jak się okazuje dziwne sytuacje, które wydarzają się w życiu młodego bohatera nie są przypadkowe. Jego przyjaciel i jak się potem okazuje „ochroniarz” Grover zabiera Percego na Wzgórze Herosów, gdzie będzie on mógł żyć bezpiecznie wśród swoich,czyli półbogów. Chłopak nigdy nie spodziewał by się, że może być synem jednego z wielkiej trójki bogów samego Posejdona.

  Młody heros uczy się podstawowych umiejętności w walce oraz poznaje ten dotąd nieznany przez niego świat. Nic jednak nie może być takie proste. Syn Posejdona jest oskarżony o kradzież bezcennego atrybutu Zeusa w wyniku czego aby udowodnić swoją niewinność i za pobiedz wojnie wyrusza razem z Groverem i poznaną w obozie Annabeth na niebezpieczną wyprawę pełną nie do końca dobrych niespodzianek.

  Równe 5 miesięcy ta pozycja czekała na mojej bibliotece aż w końcu po nią sięgnę. I szczerze mówiąc nie żałuję. Z początku może i dłużyła mi się , lecz przy końcu książki nie mogłam się od niej oderwać. Bardzo przyjemna opowieść na jesienne wieczory. Mam zamiar przeczytać resztę serii, z których na pewno także pojawi się recenzja.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz