niedziela, 23 października 2016

Harry Potter i Przeklęte Dziecko

Tytuł: Harry Potter i Przeklęte Dziecko
Tytuł oryginalny: Harry Potter and The Cursed Child
Autorzy: J.K.Rowling, John Tiffany, Jack Thorne
Wydawnictwo: Media Rodzina
Ilość stron: 368

   Książka powstała w formie scenariusza do spektaklu teatralnego o losach bohaterów słynnej serii książek o młodych czarodziejach napisanych przez J.K.Rowling 19 lat po wydarzeniach występujących w ostatniej z książek serii „Harry Potter i Insygnia Śmierci” gdzie bohaterowie zwyciężają nad złem i sprowadzają należytą harmonię.
Pierwsza specjalna edycja scenariusza sztuki ze świata Harr'ego Pottera miała premierę na londyńskim West Endzie 30 lipca 2016r.
Oficjalna premiera książki w Polsce miała miejsce 22.10.2016r.

   Cała opowieść jest oparta głównie na synu Harr'ego i Ginny Potterów Albusa oraz jego najlepszego przyjaciela Scorpiusa , syna Dracona Malfoya. Chłopcy nie mają lekko. Albus wciąż jest przykryty etykietką sławy ojca, z którym nie ma dobrych stosunków, natomiast Scorpius jest uważany za syna Czarnego Pana przez co jego życie także nie jest kolorowe.
Miejsca i czas zmienia się cały czas, z faktu iż jest to poplątanie czasów w jakich żyją obecnie, a czasami młodzieńczego życia rodziców chłopców.
    Harry w 7 tomowej serii różni się od Harr'ego w Przeklętym Dziecku. Nie potrafi nawiązać porozumienia ze swoim synem i wykazuję się wobec niego nie zbyt poprawnym rodzicielstwem,co psuje tą aurę o odważnym, przyjacielskim młodzieńcu, który poświęciłby wszystko na rzecz dobra i najbliższych.

   Jestem wielką fanką Harr'ego Pottera i nie byłabym sobą gdybym nie przeczytała tej opowieści, lecz nie zachwyciła mnie w taki sposób jak zrobiły to poprzednie książki o przygodach młodych czarodziei. Jest to przyjemna lektura ,lecz zapewne nie zajrzę do niej po raz kolejny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz