czwartek, 9 stycznia 2020

A love so beautiful

Tytuł: "A Love so beautiful"

Liczba odcinków:  23
Rok produkcji :2017
Gdzie obejrzeć? :Viki 

Chen Xiaoxi i Jiang Chen znają się praktycznie od zawsze.  Chen Xiaoxi nie ukrywa tego, że darzy swojego sąsiada i jednocześnie kolegi ze szkoły głębokim uczuciem. Jak można się spodziewać jest to miłość tylko z jej strony. Dziewczyna nie podaje się jednak i z całych sił walczy o serce swojej pierwszej miłości. Niekiedy jej poczynania są wręcz żałosne, lecz co poradzić innego gdy jest się zaślepionym uczuciem. 

W szkole pojawia się nowy uczeń Wu Bosong, który staje się dla głównej bohaterki przyjacielem choć po jego czynach można zauważyć, że pragnąłby czegoś więcej.  To właśnie przez niego przede wszystkim Jiang Chen zaczyna zauważać swoją adoratorkę.

Różnice między głównymi bohaterami są ogromne. Chen Xiaoxi jedna z najgorszych uczennic w klasie, niska, chodząca w chmurach, zabawna, marzycielka i niepoprawna romantyczka. Jiang Chen najlepszy uczeń, skryty , wysoki, samotnik, poważny. Totalne przeciwieństwa.

Poza wyżej wymienioną trójką kluczowe role odgrywają Lin Jingxiao czyli najlepsza przyjaciółka Chen Xiaoxi oraz Lu Yang.Tworzą oni w piątkę można powiedzieć grupę przyjaciół, choć moim zdaniem Jiang Chen zawsze i tak się od nich odsuwał i trzymał na dystans.

Historia zaczyna się gdy bohaterowie są w szkole średniej i przewija przez lata studiów oraz już po ich zakończeniu. Najwięcej odcinków jednak skupia się na początkowej fazie znajomości czyli liceum. W miłosnych historiach bohaterów jest wiele zlotów i upadków, związków i rozstań. Przeciwności losu i niedopowiedzeń ze strony przede wszystkim Jiang Chen jest mnóstwo, co powoduje wiele nieporozumień i sytuacji przez, które oboje niejednokrotnie cierpieli.

Gra aktorska jest jak najbardziej poprawna. Głównych aktorów widziałam już w innych dramach i ich charaktery postaci za każdym razem są bardzo podobne. Może tacy też są w rzeczywistośći? Kto wie.

Zdecydowanie przyjemnie mi się oglądało "A love so beautiful". Nie jest może dramą, po której mam nie wiadomo jakiego "kaca dramowego" i nie mogę przestać o niej myśleć, ale także nie mogę powiedzieć, że ani razu mnie nie wzruszyła czy rozbawiała. Zostawiam wam też link do jednej z najlepszych MV tej dramy.2 komentarze: